Angielski z Serialami: Swarley (How I Met Your Mother)

W następnym odcinku Angielskiego z Serialami fragment z How I Met Your Mother! Cała paczka znana jest z przesiadywania w ich klasycznym pubie, ale tym razem – dla odmiany – sprawdzają jakby to było spotykać się na kawę zamiast na piwo. W kawiarni sprzedawca przeinacza imię Barney-ego, co rozpoczyna serię docinków ze strony jego kolegów.

Gramatyka Szulika – Present Perfect – skutek

Załóżmy, że chcesz powiedzieć, że zrobiłeś swoją pracę domową. Jak to powiesz? I have done my homework, czy I did my homework? Czy można te dwa czasy stosować wymiennie? A może są sytuacje, w których tylko jedna opcja jest prawidłowa? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dzisiejszym wpisie.

11 wskazówek jak wybrać naprawdę dobrego korepetytora

Decyzja podjęta: chcesz wreszcie zająć się swoim angielskim. Postanawiasz znaleźć kogoś, kto Ci w tym pomoże. Wchodzisz do Internetu, a tam zatrzęsienie ofert. Jak się w tym wszystkim połapać? Jak wybrać osobę, z którą nie zmarnujesz czasu i pieniędzy? Podpowiadam.

Gramatyka Szulika – Present Perfect – doświadczenia życiowe

Czy wiesz jak powiedzieć po angielsku, że w Anglii byłeś do tej pory trzy razy? Albo, że widziałeś już ten film? Albo, że nigdy nie jeździłeś na deskorolce? Wszystkie te zdania łączy jedno – mówimy w nich o naszych doświadczeniach życiowych, a co za tym idzie – użyjemy w nich czasu Present Perfect.

Gramatyka Szulika – Present Perfect – wprowadzenie

Na pierwszy ogień idzie czas znienawidzony przez chyba wszystkich polaków uczących się angielskiego – Present Perfect. Nauczyciele maltretują nim uczniów już od 4 klasy. Mówi się, że trudny. I może jest w tym trochę racji, bo jest to czas, którego odpowiednika nie ma w języku polskim. Ale przy odpowiednim podejściu da się go zrozumieć.

Jak zanurzyć się w języku angielskim, czyli pomysły na immersję językową

Jakby to wpłynęło na Twój poziom języka, gdybyś wyjechał na kilka miesięcy do Wielkiej Brytanii? Prawdopodobnie intuicyjnie czujesz, że zrobiłbyś niesamowity skok pod kątem płynności językowej, bo musiałbyś wtedy używać angielskiego na co dzień. A gdyby tak dało się zrobić Wielką Brytanię tutaj, na miejscu?

Jak zainstalować i korzystać z Anki (Android)

Anki to świetna aplikacja przyspieszająca naukę języków obcych. Z tego posta dowiesz się w jaki sposób ją zainstalować i z niej korzystać. Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany, dlaczego warto to zrobić, to więcej na ten temat dowiesz się z mojego wpisu Jak się uczyć, żeby już nigdy nie zapomnieć.