Gramatyka Szulika – Present Perfect – wprowadzenie

Na pierwszy ogień idzie czas znienawidzony przez chyba wszystkich polaków uczących się angielskiego – Present Perfect. Nauczyciele maltretują nim uczniów już od 4 klasy. Mówi się, że trudny. I może jest w tym trochę racji, bo jest to czas, którego odpowiednika nie ma w języku polskim. Ale przy odpowiednim podejściu da się go zrozumieć.

Gramatyka Szulika – Present Perfect – doświadczenia życiowe

Czy wiesz jak powiedzieć po angielsku, że w Anglii byłeś do tej pory trzy razy? Albo, że widziałeś już ten film? Albo, że nigdy nie jeździłeś na deskorolce? Wszystkie te zdania łączy jedno – mówimy w nich o naszych doświadczeniach życiowych, a co za tym idzie – użyjemy w nich czasu Present Perfect.

Jak zanurzyć się w języku angielskim, czyli pomysły na immersję językową

Jakby to wpłynęło na Twój poziom języka, gdybyś wyjechał na kilka miesięcy do Wielkiej Brytanii? Prawdopodobnie intuicyjnie czujesz, że zrobiłbyś niesamowity skok pod kątem płynności językowej, bo musiałbyś wtedy używać angielskiego na co dzień. A gdyby tak dało się zrobić Wielką Brytanię tutaj, na miejscu?

Jak zainstalować i korzystać z Anki (Android)

Anki to świetna aplikacja przyspieszająca naukę języków obcych. Z tego posta dowiesz się w jaki sposób ją zainstalować i z niej korzystać. Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany, dlaczego warto to zrobić, to więcej na ten temat dowiesz się z mojego wpisu Jak się uczyć, żeby już nigdy nie zapomnieć.

Mój sposób na naukę angielskiego przez seriale

Przeszło Ci kiedyś przez myśl, że fajnie by było uczyć się angielskiego przez seriale? To kuszące połączenie przyjemnego z pożytecznym, ale czy da się w ten sposób uczyć języka skutecznie? Da się. A z tego posta dowiesz się jak.