Jak za darmo oglądać brytyjską telewizję (bez VPN, DNS czy instalowania czegokolwiek)

Oglądanie telewizji po angielsku to super sposób na zanurzenie się w języku i obcowanie z ichniejszą kulturą. Tylko jak to zrobić z Polski (czy innego kraju poza Wielką Brytanią)? Dowiesz się tego z poniższego wpisu 🙂 Bez VPN, DNS, instalowania dekoderów ani czegokolwiek innego.

 

Zanim zaczniemy… Jeśli uczysz się języka angielskiego być może zainteresuje Cię również inny wpis „Jak zanurzyć się w języku angielskim, czyli pomysły na immersję językową„. Znajdziesz w nim pomysły na to jak otoczyć się żywym językiem.

 

A teraz do konkretów…

Sprawa jest prosta, brytyjskie programy telewizyjne nadawane na żywo znajdziesz w serwisie Transponder (klik).

 

 

 

 

Wystarczy po wejściu na ich stronę:

  • w prawym górnym rogu kliknąć Register
  • założyć konto wprowadzając swoje dane i klikając Create my account
  • wejść na swój adres e-mail, odnaleźć wiadomość z Transpondera i zweryfikować swój adres

I tyle! Przez 3-dniowy okres próbny możesz cieszyć się oglądaniem brytyjskiej telewizji (potem wyjaśnię jak wydłużyć ten okres).

 

 

Część kanałów jest zarezerwowana dla wersji płatnej, ale nawet za darmo kanałów jest bardzo dużo i z każdej kategorii (np. news channels, entertainment, itd.) jest co wybrać. Na dzień 25.05.2021 kiedy piszę tego posta naliczyłem 42 kanały. Przyznasz, że to całkiem spory wybór!

Jeśli uznasz, że potrzebujesz więcej to ceny płatnych pakietów zaczynają się już od 4,33 funta za miesiąc, więc też nie jest jakoś super drogo.

 

Protip: No dobra to jak to zrobić, żeby wydłużyć okres próbny?

Mam przekonanie, że znajdą się osoby, które nawet pomimo dość niskich cen będą wolały korzystać z okrojonej wersji próbnej bezpłatnie za cenę tworzenia przy każdym wejściu nowego konta na nowy adres e-mail. Jeśli jesteś jedną z tych osób, polecam skorzystać z 10minutemail.

O ile go jeszcze nie znasz, to bardzo przydatne narzędzie, w którym dostajesz w pełni funkcjonalny adres e-mail na 10 minut. Dzięki temu przy rejestracji w różnych serwisach nie musisz podawać swojego prywatnego adresu, żeby nie dostawać spamu.

Natomiast w tym konkretnym przypadku 10minutemail umożliwia nam oszczędność czasu, bo nie trzeba tworzyć przy każdym wejściu nowego adresu e-mail, tylko w Transponderze podać ten wygenerowany. Szybciej i wygodniej!

 

Mam nadzieję, że udało mi się pomóc i dzięki powyższemu wpisowi możesz cieszyć się oglądaniem brytyjskiej telewizji 🙂

Swoją drogą, może zainteresuje Cię też mój kurs szlifowania angielskiego przez seriale? Zajrzyj koniecznie na Mój sposób na naukę angielskiego przez seriale!

Uwaga: linki lubią się dezaktualizować, więc jeśli któryś nie działa, daj znać w komentarzu to postaram się wszystko na bieżąco aktualizować.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments