Angielski z Serialami: Swarley (How I Met Your Mother)

W następnym odcinku Angielskiego z Serialami fragment z How I Met Your Mother! Cała paczka znana jest z przesiadywania w ich klasycznym pubie, ale tym razem – dla odmiany – sprawdzają jakby to było spotykać się na kawę zamiast na piwo. W kawiarni sprzedawca przeinacza imię Barney-ego, co rozpoczyna serię docinków ze strony jego kolegów.

Uwaga: ten post zawiera tylko materiały do nauki. Jeśli to Twoja pierwsza lekcja, koniecznie zajrzyj do samouczka – kliknij tutaj, żeby go znaleźć. Opisuję w nim, w jaki sposób korzystać z materiałów na blogu.

 

Film

Przesłuchaj nagranie, a następnie, jeśli potrafisz, spróbuj ustnie streścić co się w nim wydarzyło.

 

Transkrypcja po angielsku

Przetłumacz transkrypcję w języku angielskim na polski. Jeśli czegoś nie potrafisz zrozumieć, kliknij na określoną linijkę tekstu, a pojawi się tłumaczenie w języku polskim. Ważne jest tutaj ogólne zrozumienie tekstu, więc jeśli przetłumaczysz tekst odrobinę inaczej to się nie przejmuj.
 

Transkrypcja po polsku

Teraz przetłumacz tekst w drugą stronę. To trudniejsza część i także tutaj – żeby zobaczyć tłumaczenie na język angielski – kliknij po prostu na daną linijkę tekstu. Dodatkowo, do niektórych wypowiedzi dołączam wskazówki. Może się też zdarzyć, że daną kwestię będzie można przetłumaczyć na kilka różnych sposobów i Ty przetłumaczysz coś trochę inaczej niż było w tekście – nie przejmuj się tym. Ważne, żeby się upewnić, czy udało się przekazać główną myśl. Jeśli tak, to super.
 

Materiały do pobrania

W tym miejscu możecie pobrać gotowe fiszki do zaimportowania do Anki. Jest to dość łatwe – wystarczy na telefonie z zainstalowaną aplikacją Anki po prostu kliknąć na jeden z linków poniżej i dać się poprowadzić procesowi. Talia powinna dodać się automatycznie.

Nie masz Anki? Zainstaluj! Samouczek instalacji, pobierania materiałów i nauki z Anki znajdziesz w moim poście Jak zainstalować i korzystać z Anki. Dzięki temu już nigdy nie zapomnisz sformułowań z filmiku (a przynajmniej do czasu do kiedy korzystasz z aplikacji).

Więcej o tym, dlaczego warto korzystać z Anki znajdziesz w moim poście jak się uczyć, żeby już nigdy nie zapomnieć.

 

Pobierz talię z fiszkami nr 1

Pobierz talię z fiszkami nr 2

Pobierz talię z fiszkami nr 3

Pobierz talię z fiszkami nr 4

 

No i to by było na tyle – jak się podobało? 🙂

Zachęcam do sprawdzenia pozostałych lekcji z serii Angielski z Serialami. Znajdziesz je TUTAJ.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
aptekano
aptekano
1 rok temu

Bardzo ciekawy blog. Angielski rewelacyjny. Niezwykle pomocne.