Angielski z Serialami: Smart little girl and Joey (Friends)

Pierwszym materiałem z serii Angielski z Serialami będzie fragment z Friendsów. Podczas gdy przyjaciele Joey-ego kupują dom, ten natyka się tam na przemądrzałą dziewczynkę, z którą wywiązuje się zabawna konwersacja.

Uwaga: ten post zawiera tylko materiały do nauki. Jeśli to Twoja pierwsza lekcja, koniecznie zajrzyj do samouczka – kliknij tutaj, żeby go znaleźć. Opisuję w nim, w jaki sposób korzystać z materiałów na blogu.

Film

Przesłuchaj nagranie, a następnie, jeśli potrafisz, spróbuj ustnie streścić co się w nim wydarzyło.

Transkrypcja po angielsku

Przetłumacz transkrypcję w języku angielskim na polski. Jeśli czegoś nie potrafisz zrozumieć, kliknij na określoną linijkę tekstu, a pojawi się tłumaczenie w języku polskim. Ważne jest tutaj ogólne zrozumienie tekstu, więc jeśli przetłumaczysz tekst odrobinę inaczej to się nie przejmuj.

Transkrypcja po polsku

Teraz przetłumacz tekst w drugą stronę. To trudniejsza część i także tutaj – żeby zobaczyć tłumaczenie na język angielski – kliknij po prostu na daną linijkę tekstu. Dodatkowo, do niektórych wypowiedzi dołączam wskazówki. Może się też zdarzyć, że daną kwestię będzie można przetłumaczyć na kilka różnych sposobów i Ty przetłumaczysz coś trochę inaczej niż było w tekście – nie przejmuj się tym. Ważne, żeby się upewnić, czy udało się przekazać główną myśl. Jeśli tak, to super.

Materiały do pobrania

W tym miejscu możecie pobrać gotowe fiszki do zaimportowania do Anki. Nie masz Anki? Zainstaluj! Samouczek instalacji, pobierania materiałów i nauki z Anki znajdziesz w moim poście Jak zainstalować i korzystać z Anki. Dzięki temu już nigdy nie zapomnisz sformułowań z filmiku. A do tego, większość z nich będziesz potrafił samemu wykorzystać w rozmowie. Więcej o tym, dlaczego warto korzystać z Anki znajdziesz w moim poście jak się uczyć, żeby już nigdy nie zapomnieć.

 

Pobierz talię z fiszkami nr 1

Pobierz talię z fiszkami nr 2

 

 

To tyle! Dzięki za udział w lekcji!

Daję znać, że kurs Angielski z Serialami został stworzony trochę na próbę. Jeśli uważasz, że lekcje w takiej formie są fajne i przydatne, koniecznie zostaw komentarz. Będzie to dla mnie mega motywacja, żeby kontynuować kurs!

Swoją drogą, kojarzysz może Sheldona Cooper i The Big Bang Theory (Teorię Wielkiego Podrywu)? Jeśli tak, to pewnie spodoba Ci się druga lekcja z serii Angielski z Serialami. Znajdziesz ją tutaj. Zapraszam!

4.7 3 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Leszek
Leszek
4 miesięcy temu

Udało mi się pobrać i uruchomić talię z fiszkami nr 1. Powiem skromnie, już w drugim podejściu i to dzięki OneDrive. Zrobiłem to z ciekawości. Jest to w zasadzie początek mojej przygody z Anki (i z j. angielskim, też). Teraz rozumiem jaka jest kolej rzeczy. Koniecznie najpierw muszę zrealizować trzy pierwsze punkty planu działania. Powiem w skrócie:

Przesłuchać nagranie. Przetłumaczyć transkrypcję w języku angielskim na polski. Przetłumaczyć transkrypcję w języku polskim na angielski. No to do roboty. Bardzo jestem ciekaw jaki będzie efekt i kiedy.

Last edited 4 miesięcy temu by Leszek