Angielski z Serialami: Sheldon Shopping for a Birthday Gift (The Big Bang Theory)

Tym razem w cyklu Angielski z Serialami proponuję fragment z The Big Bang Theory. Kolega Sheldona, Leonard, ma urodziny i w związku z tym Sheldon kupuje mu prezent. Jednak w sklepie okazuje się, że – dzięki swojej wiedzy – staje się bohaterem dnia.

Uwaga: ten post zawiera tylko materiały do nauki. Jeśli to Twoja pierwsza lekcja, koniecznie zajrzyj do samouczka – kliknij tutaj, żeby go znaleźć. Opisuję w nim, w jaki sposób korzystać z materiałów na blogu.

Film

Przesłuchaj nagranie, a następnie, jeśli potrafisz, spróbuj ustnie streścić co się w nim wydarzyło.

Transkrypcja po angielsku

Przetłumacz transkrypcję w języku angielskim na polski. Jeśli czegoś nie potrafisz zrozumieć, kliknij na określoną linijkę tekstu, a pojawi się tłumaczenie w języku polskim. Ważne jest tutaj ogólne zrozumienie tekstu, więc jeśli przetłumaczysz tekst odrobinę inaczej to się nie przejmuj.

Transkrypcja po polsku

Teraz przetłumacz tekst w drugą stronę. To trudniejsza część i także tutaj – żeby zobaczyć tłumaczenie na język angielski – kliknij po prostu na daną linijkę tekstu. Dodatkowo, do niektórych wypowiedzi dołączam wskazówki. Może się też zdarzyć, że daną kwestię będzie można przetłumaczyć na kilka różnych sposobów i Ty przetłumaczysz coś trochę inaczej niż było w tekście – nie przejmuj się tym. Ważne, żeby się upewnić, czy udało się przekazać główną myśl. Jeśli tak, to super.

Materiały do pobrania

W tym miejscu możecie pobrać gotowe fiszki do zaimportowania do Anki. Nie masz Anki? Zainstaluj! Samouczek instalacji, pobierania materiałów i nauki z Anki znajdziesz w moim poście Jak zainstalować i korzystać z Anki. Dzięki temu już nigdy nie zapomnisz sformułowań z filmiku. A do tego, większość z nich będziesz potrafił samemu wykorzystać w rozmowie. Więcej o tym, dlaczego warto korzystać z Anki znajdziesz w moim poście jak się uczyć, żeby już nigdy nie zapomnieć.

 

Pobierz talię z fiszkami nr 1

Pobierz talię z fiszkami nr 2

Pobierz talię z fiszkami nr 3

Uwaga, najtrudniejsze fiszki wrzuciłem do talii nr 3. Ściągasz ją na własne ryzyko! Możesz rozważyć pobranie, jeśli lubisz takie słówka jak: wirówka, izotopy, magazyn chłodniczy, itp. W przeciwnym razie możesz ją spokojnie pominąć 🙂

 

To tyle! Dzięki za Twoją uwagę. Kurs Angielski z Serialami został stworzony trochę na próbę. Jeśli uważasz, że lekcje w takiej formie są fajne i przydatne, koniecznie zostaw komentarz! Będzie to dla mnie mega motywacja, żeby kontynuować kurs!

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Roman
Roman
5 lat temu

Fajny pomysł na naukę jestem w średnim wieku i nauka angielskiego do tej pory szła mi opornie teraz naprawdę przyswajam. Pozdrawiam wszystkich uczniów